İrem Derici

7 Numara

06.12.2019

538 Kişi Okumuş

0 Yorum

 

1987 yılının Mart ayında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Burcu Koç’tur. Boyu 1.67 cm, kilosu ise 53’tür. İstanbul doğumludur ancak baba tarafından aslen Boyabat‘lıdır. Annesinin ismi Jale Ediz, babasının ise Hulusi Derici’dir.

Henüz 4 yaşında iken bir yandan org çalmaya ve aynı anda şarkı söylemeye başlamıştır. ilköğretime gittiği dönemde Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Piyano bölümüne başlamış Lise tamamlanana kadar devam etmiştir. Işık Lisesi’nden mezun olmuştur.

Burnundan şikayetçi olduğu için 16 yaşında iken burun estetiği ameliyatı olmuştur. Yine aynı yaşlarda, Beyoğlu’nda kulüplerde Monopop isimli grup ile şarkı söylemiştir.

Mimar Sinan Üniversitesinden mezun olmuştur. Üniversite mezuniyetinin ardından babasının reklamcı olması sebebi ile yanında çalışmaya başlamış ancak o işi yapmak istememiştir. Çareyi ise asıl yapmak istediği şarkıcılığı sürdürebilmek için O Ses Türkiye yarışmasına katılmakta bulmuştur.

Müzik kariyeri öncesinde televizyon ekranlarına ilk olarak O Ses Türkiye isimli şarkı yarışması ile dahil olmuştur. Yarışma’da jürilerden sadece Hülya Avşar dönmüş ve Avşar’ın takımı ile yarışma serüvenini sürdürmüştür. Yarışmanın ardından müzik kariyerine devam etmiştir.

Zorun Ne Sevgilim, Kalbimin Tek Sahibine ve Dantel isimli şarkıları ile hit olmuştur.

2013 yılında İki ve Düşler Ülkesinin Gelgit Akıllısı, 2014 yılında Üç, 2015 yılında Tüm Şarkılar ve 2016 yılında Dantel isimli albümleri ile müzik piyasasında sağlam bir yer edinmiştir. Her geçen yılllara ait unutulmaz sanatçılar olduğunu belirten ünlü sanatçı, kendisinin de bu yıllara damga vurmuş bir sanatçı olarak hatırlanmasını istemektedir.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

KÖŞE YAZARLARI

Boyabat'ın ilk yerel sitesine

Hoşgeldiniz...

BOYABAT.COMTüm Yazarlar İçin TıklayınBOYABAT.COM